niedziela, 19 stycznia 2014

Schemat Wielkanocnej kokoszki - przeprosiny (aktualizacja wpisu)

Wielkanocna kokoszka wywołała małe zamieszanie. 
Nie przypuszczałam, że tak się to wszystko potoczy. 

Dlatego publicznie tutaj na swoim blogu PRZEPRASZAM Splocika z bloga Splecione nitki i słowa za umieszczenie schematu do kurki, który opracowałam na przykładzie jej instrukcji. 

Po e-mailowej rozmowie ustaliłyśmy, że jeśli ktoś skopiował schematy, gdy były jeszcze w tym wpisie, to nie ma zgody na umieszczenie ich na swojej stronie, ponieważ naruszy to ustawę o prawach autorskich, co prędzej czy później może mieć przykre następstwa, bo projekt kokoszki został wykonany przez Splocika kilka lat temu (luty 2009r.) w formie instrukcji opisowo - fotograficznej i umieszczony w jej blogu.
Prawo autorskie dotyczy każdej formy publikowanej w blogu.

 

Popełniłam błąd i dostałam nauczkę za co dziękuję, bo to uchroni mnie przed ponowną tego typu wpadką. 
Moim zamiarem nie było okradanie i przypisywanie sobie cudzej pracy, po prostu chciałam pomóc bo przypuszczam, że sporo osób woli pracować ze schematem.

Mam nadzieję, że Splocik mimo wszystko mi wybaczy a nasze relacje będą pozytywne.

Jeszcze raz przepraszam nie tylko Splocika ale i wszystkich blogerów, których mój wcześniejszy post uraził i zniesmaczył. 

Edycja wpisu: 12 luty 2014 :)

Co ta kurka ma w sobie, że tyle zamieszania wokół niej?

Po rozmowie ze Splocikiem i za jej zgodą umieszczam schematy do kokoszki.
Schematy te są formą graficzną do opisu i zdjęć Splocika. Wykonałam je wzorując się dokładnie na jej instrukcji.

Nie wyrażam zgody na kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie w jakiejkolwiek formie tych schematów, w tym w postaci spakowanych plików!W razie problemów z wykonaniem kokoszki na podstawie schematów serdecznie Was zachęcam do skorzystania z
 instrukcji fotograficzno-opisowej u Splocika
 gdzie czarno na białym macie wszystko pięknie opisane i pokazane na zdjęciach. 

Wcześniej ustaliłyśmy wspólnie ze Splocikiem, że schematy wykonane przeze mnie zostaną umieszczone na jej blogu. Miały one pomóc tym wszystkim, dla których schemat jest bardziej czytelny i stworzyć w jednym miejscu instrukcje 3w1 (opis, zdjęcia i schematy).
  
Dlatego mam nadzieję, Splociku że ponownie umieścisz te schematy na stronie swojego bloga.
13 komentarzy:

 1. Kopiowanie tych schematów jest naruszeniem ustawy o prawach autorskich, bo projekt kokoszki został wykonany kilka lat temu (luty 2099r.) w formie instrukcji opisowo - fotograficznej, umieszczonej w moim blogu, tutaj: http://splocik.blox.pl/2009/02/Wielkanocna-kokoszka.html
  Natomiast na rozpowszechnianie tych schematów, ja nie wyraziłam zgody.

  OdpowiedzUsuń
 2. Przeprosiny zostały przyjęte, wszystko zostało wyjaśnione i też mam nadzieję, że nasze relacje będą pozytywne. :)
  Pozdrawiam ciepło.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszy mnie to niezmiernie :) Pozdrawiam cieplutko :)

   Usuń
 3. Mam pytanie czy rząd 7 i 8 ze schematu robi się tylko na odcinku z wachlarzami (ogonie) czy na całym obwodzie, od którego miejsca robić sam ogon,

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam serdecznie i przepraszam za zwłokę w odpowiedzi. Rząd 7 i 8 robi się na samym ogonie, czyli tak jak widać na schemacie (tylko na wachlarzach). Ogon rozpoczynamy w zależności jak zaczęliśmy robić korpus. Jeżeli zaczęłaś w miejscu połączenia kółeczek (na zdjęciu tam gdzie jest dziób) to ogon zaczynasz robić w połowie kółka czyli głowy. Wykonujesz 4 razy trzy podwójne słupki (podwójnie nawijane), dwa oczka łańcuszka, później rozpoczyna się wachlarzowy ogon (8x wachlarze) i znów 4 razy trzy podwójne słupki, dwa oczka łańcuszka.
   Mam nadzieję że w miarę znośnie to wyjaśniłam. gdybyś nadal miała jakieś pytania lub coś byłoby nie jasne to pytaj śmiało lub zajrzyj do blogu Splocika i jej instrukcji zdjęciowo opisowej (link we wpisie). Dziękuję pięknie za odwiedziny i czekam na wrażenia i efekty końcowe Twojej kurki. Pozdrawiam cieplutko.

   Usuń
 4. Bardzo jasno wytłumaczyłaś - dziękuję Tobie Eris i Splocikowi. Kurkę zrobiłam przed Twoją odpowiedzią, na wszelki wypadek 7 i 8 rząd zrobiłam na okrągło i też jest dobrze. Osobno zrobiłam tylko wachlarze na ogonie, ogólnie całość wygląda dobrze. Ja robię cienką włóczką (ponad 400 m w 100 g), wychodzą mi o wiele większe niż wyszłyby z nici. Po nałożeniu na styropianową dużą pisankę (ja ścinam ją trochę przy podstawie) fason trzyma się bez krochmalenia. Następne zrobię już tak jak opisałaś. Pozdrawiam, Maria

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że kuraczek wyszedł :) Ja robię z kordonka lub jak mam pod ręką mulinę, raz zrobiłam z włóczki (niestety grubszej) i wyszła mi kura pod, którą zmieściło się całe stadko pisaneczek :) Pozdrawiam Cię Mario i mam nadzieję, że będziesz mnie odwiedzać w moim Solnym Świecie :)

   Usuń
 5. A ja kupuję czasem kokoszki koguciki na targu i co wtedy? kto jest winny?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nikt nie jest winny bo nie kupujesz instrukcji jak taką kokoszkę czy kogutka zrobić podpisaną przez sprzedawcę, że to jego dzieło. Nawet jeśli ktoś by sprzedawał instrukcje cudze to jest niewielka szansa, że prawdziwy właściciel się o tym dowie.
   Tutaj chodzi o to, że Ja stworzyłam schemat do opisu, który był dziełem innej osoby. Pomimo tego iż napisałam do kogo pierwotny opis należy pojawił się problem, bo pozwoliłam na kopiowanie schematu. To był mój błąd.
   Każdy robi to co chce, robi to zgodnie ze swoim sumieniem. Ja nie mogłam postąpić inaczej jak tylko przeprosić, za swoje postępowanie.
   Reasumując jeśli coś kupujesz to nie masz obowiązku dochodzić czyje to jest, skąd się to wzięło itd. Jeśli coś sprzedajesz a wiesz, że nie wykonałaś tego sam/a . . . ? Twoje sumienie, twoje samopoczucie, twój problem.
   Dziękuję za wizytę i przepraszam że musiałaś/eś czekać tak długo na odpowiedź.
   Pozdrawiam ciepło :)

   Usuń
 6. scusa lo schema 4 a che si riferisce

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Il quarto modello è una testa di pollo. Mi scuso per il mio ritardo di risposta. Con i migliori auguri.

   Usuń
 7. scusa lo schema 4 a che si riferisce

  OdpowiedzUsuń
 8. Witam
  kurka jest przepiękna ...jestem początkująca i sprobuję ja zrobić zobacze czy mi sie uda ....Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i Twoją opinię ☺

LinkWithin